Drukarka do domu za nieco ponad 200zł - czy warto?

02 lutego 2021r.

W swojej ofercie firma HP wypuściła nową linię drukarek przeznaczonych do użytku domowego lub małych firm. Czy warto skorzystać z tej oferty? Jakie są wady i zalety tych urządzeń?

HP DeskJet 2710 oraz HP DeskJet 2720

Właśnie o tych modelach HP DeskJet będzie ten tekst. To drukarki, a właściwie urządzenia wielofunkcyjne, które przykuwają uwagę klienta niską ceną oraz funkcjonalnością. Za nieco ponad 200zł kupić możemy urządzenie, które będzie skanowało, kopiowało i drukowało. Potrafi także wydrukować zdjęcie bezpośrednio z telefonu, a także łączy się przez WiFi.

Drukarka wielofunkcyjna Hp DeskJet 2720
Drukarka wielofunkcyjna HP DeskJet 2710

Zalety

Do zalet można z pewnością zaliczyć kompleksowość. Urządzenie Jest wygodne w użyciu i dość wszechstronne. Aplikacja HP Smart pozwala konfigurować drukarkę, a także skanować i drukować. Wymienne kartridże zintegrowane są z głowicą drukującą. To sprawia, że w przypadku zaschnięcia wystarczy wymienić tusz i możemy drukować dalej.

Czy są jakieś wady?

Jeżeli drukujemy okazjonalnie to w zasadzie nie. Jeśli jednak będziemy potrzebowali przenieść nieco więcej atramentu na kartkę papieru, wówczas okazać się może, że druk nie jest opłacalny. Niezbyt wysoka wydajność tuszów przy relatywnie wysokiej cenie za wkład po woduje, że jeśli chcemy drukować więcej - warto pomyśleć nad droższym urządzeniem, gdzie niższe są koszty eksploatacji.

Tusz nr 305 Black 3YM61AE wkład do drukarki atramentowej
Tusz nr 305 Tri-Colour 3YM60AE wkład do drukarki atramentowej
Tusz nr 305XL Black 3YM62AE wkład do drukarki atramentowej
Tusz nr 305XL Kolor 3YM63AE wkład do drukarki atramentowej
Drukarka do domu za nieco ponad 200zł - czy warto?
Drukarka do domu za nieco ponad 200zł - czy warto?