Kolorowa drukarka z tanimi tuszami? Poznaj Canon PIXMA IP7250

02 sierpnia 2018r.

Szukasz atramentowej, kolorowej drukarki do małego biura, gabinetu, albo do domowego użytku? Proponujemy urządzenie Canon PIXMA IP7250.

Wskazane urządzenie jest klasyczną drukarką fotograficzną wyposażoną w szereg dodatkowych funkcji i innowacyjnych rozwiązań. Mechanizm drukowania opiera się na fotograficznej głowicy drukującej, która aplikuje na nośnik druku niewielkie kropelki atramentu. Dzięki temu zdjęcia mogą być drukowane w bardzo wysokiej rozdzielczości wynoszącej 9600 dpi. Canon PIXMA IP7250 umożliwia także drukowanie tekstu lub grafiki bezpośrednio na płytach.

Drukowanie z Canon PIXMA IP7250

Canon PIXMA IP7250 jest wyposażona w funkcję automatycznego druku dwustronnego. Model posiada też moduł łączności bezprzewodowej, za którego pośrednictwem może łączyć się z tabletami i smartfonami. Użytkownik tego urządzenia może obrabiać zdjęcia korzystając z wszechstronnego oprogramowania My Image Garden. Zdjęcia mogą być drukowane bezpośrednio z Facebooka, a także z filmów.

Główne zalety Canon PIXMA IP7250

Do podstawowych zalet opisywanej drukarki należą możliwość łączności bezprzewodowej i zadruku płyt CD oraz stylowy design. Canon PIXMA IP7250 posiada konstrucję o niskim profilu.Taca wyprowadzania papieru otwiera się automatycznie. Tego typu rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że model nie zajmuje dużo przestrzeni. Za pomocą aplikacji Canon Print użytkownik może drukować pliki bezpośrednio ze smartfonu lub tabletu. Można także drukować zdjęcia z e-maili, stron internetowych oraz za pośrednictwem aplikacji Apple AirPrint. Użytkownik może wykorzystać różne formaty i rodzaje nośników (m.in. także etykiety).

Tempo drukowania wynosi około 15 obrazów na minutę według standardu ISO ESAT przy założeniu, że drukowane są dokumenty w formacie A4, w czerni i bieli. Szybkość drukowania w kolorze wynosi natomiast do 15 obrazów na minutę. Czas wydruku jednego zdjęcia w formacie 10 x 15 cm bez marginesów wynosi około 21 sekund.

Canon Pixma IP7250 

Wady Canon PIXMA IP7250

Do wad opisywanego urządzenia należy konieczność użycia pięciu, a nie czterech wkładów. Ma to wpływ na jakość wydruku, ale niestety wpływa na nieco wyższy koszt zastosowania oryginalnych tuszów. Canon PIXMA IP7250 nie oferuje także dodatkowych funkcji ? kopiarki i skanera, które są potrzebne nawet w małym biurze.

Materiały eksploatacyjne i ich zużycie

Użytkownik Canon PIXMA IP7250 ma do wyboru oryginalne wkłady marki Canon, które zapewniają wysoką trwałość fotografii i innych wydruków. Atrament marki Canon posiada specjalną formułę, dzięki której odwzorowanie kolorów jest też bardzo korzystne. Oprócz tuszów o standardowym rozmiarze dostępne są także wkłady o zwiększonej wydajności. Canon PIXMA IP7250 wymaga zastosowania pięciu tuszów. Zamiast oryginalnych wkładów można zastosować zamienniki dostępne w bardziej przystępnej cenie. Cały zestaw można kupić nawet w cenie ok. 30 zł. Wykorzystując funkcję drukowania dwustronnego można oszczędzić na papierze uzyskując estetycznie wyglądający dokument. Obniżeniu kosztów eksploatacji urządzenia sprzyja także funkcja automatycznego włączania i wyłączania urządzenia, co pozwala zmniejszyć zużycie energii.

Tusz TFO C-550BXL (PGI550XL PGBK) 23ml
Tusz TFO C-551BXL (CLI551XL B) 12ml
Tusz TFO C-551CXL (CLI551XL C) 12ml
Tusz TFO C-551GYXL (CLI551XL GY) 12ml
Tusz TFO C-551MXL (CLI551XL M) 12ml
Tusz TFO C-551YXL (CLI551XL Y) 12ml
Kolorowa drukarka z tanimi tuszami? Poznaj Canon PIXMA IP7250
Kolorowa drukarka z tanimi tuszami? Poznaj Canon PIXMA IP7250